Błąd 1 błyśnięcie – problem z blokadą drzwi.

Jeśli pralka po naciśnieciu przycisku start – od razu przechodzi na koniec i co 15 sekund miga dioda „GOTOWA” to sprawdź po ile sekundach zaczyna migac dioda.

Jeśli po 10 – to poprostu drzwi są źle domknięte, jesli po 1 sekundzie to napierw spróbuj zrobić:

Reset blokady drzwi.

1 Wyłączyć pralke
2 odlaczyc wtyczke od blokady drzwi
3 Włączyc na dowolny program
4 wcisnac i trzymac przycisk START az mignie dioda „GOTOWA” 15 razy i zapali się dioda „KONIEC”
5 Puscic przycisk , wyłączyc pralke, podlaczyć blokade

opornikblokady

A jeśli to nie pomoże to sprawdź opornik 18 lub 22 ohmy – taki duźy obok wtyczki, jeśli jest sprawny sprawdź blokadę drzwi.

 

42 Replies to “Błąd 1 błyśnięcie – problem z blokadą drzwi.”

 1. Witam mam problem z blokadą Amica dynamic system napięcie na kostce od blokady na pinie 1 (3) jest napięcie 24v na 2 (4) jest 210v 3 (5) jest bez napięcia czy to poprawnie? blokada nie załącza sie kiedy podaje jej prąd z sieci 220v normalnie załącza się, czy to wina rezystora??

 2. Lampka gotowa świeci się cały czas nie można wejść w tryb serwisowy. Wszystko po wymianie triaka odpowiedzialnego za zawór przesterowania ten też został wymieniony. Płyta wygląda ok. Co może być przyczyną ?

  • A inne diody udaje sie zapalić i zgasić ? CO sie dzieje jak trzyma sie nacisniety cały czzaas przycisk start ?

  • Inne diody w ogóle się nie zapalają. Jak próbuję wejść w tryb serwisowy to lampka gotowa miga podczas przełączania do 8 8 potem jak puszczę start to cały czas świeci. Gdy odłączyłem czujnik blokady drzwi pralka sygnalizuje błąd z blokadą co jest zrozumiałe. Podczas próby włączenia pralki nie słychać żadnego objawu pracy przekaźnika. Może to on jest winien jak to sprawdzić. Mam nóż na gardle bo sterta prania rośnie. 😉

  • Czy po przełączeniu na 1 lub inny program za pomocą przycisku pranie krótkie można zapalić i zgasić diodę od prania krótkiego czy nie ?
   Co się dzieje jak przełączy sie na 1 lub inny program i naciśnie i trzyma przycisk start ?

  • Po przełączeniu na dowolny program pralka nie reaguje na przycisk start po prostu gotowa sobie świeci. Programy dodatkowe można włączać diody się zapalają.

  • Po 1 s wymontowałem rezystor jest spalony 22 ohm ale ile Wat? orientuje się Pan,

 3. Prosze o poradę. Mam pralkę Amica typ PC 451OB425 . Po włączeniu pokrtętłem z pozycji „Off” w kazde inne polożenie na wskaźniku zmieniają się cyfry, świeci jedynie dioda ” gotów-koniec”, pralka nie reaguje na przycisk „start/stop”, nie włącza się.

  • a jaka reakacja na próbę wejscia w tryb serwisowy, czyli na zero wcisnać start – i dopiero przekręcać gałkę ? powinna migać gotowa – proszę zobaczyć w youtube film „amica reset”

  • w blokadzie jest grzałka (pozystorek) na 240v – trzeba ją zasilic i zobaczyć czy przełącza – styki grzałki są jednocześnie włacznikiem głownym zasilania na całą pralkę – zawory, silnik, pompa.

  • to bład związany z blokadą, może zawiasy sie poluzowały , można jeszcze podkręcaś srubki w obudowie drzwiczek.

 4. U mnie miga raz po 1 sekundzie i zapala się lampka koniec. Zdemontowałem wyłącznik, mechanicznie wydaje się być sprawny natomiast po zamknięciu drzwi nie załącza się blokada. Włączenie pralki + mechaniczne popchnięcie tego wyłącznika powoduje że trzyma i puszcza po pewnym momencie. Naciśnięcie przycisku start po manualnym zamknięciu blokady powoduje uruchomienie procesu prania. Po zakończeniu prania pralka otwiera się normalnie. Czy to też kwestia wymiany samego mechanizmu blokady ? (nie mam narzędzi pomiarowych, z wymianą poradzę sobie jakoś, wyjąłem i włożyłem to jakoś)

  • Jeśli po jednej sekundzie zapala się błąd – to znaczy że brak jest sterowania blokadą – czyli kiedyś zrobiła ona zwarcie a teraz jest spalony opornik 22 omy.

  • W sumie dobrze, że nie czekałem na odpowiedź, tylko zamówiłem blokadę. Po wymianie jest wszystko ok. Przynajmniej na razie :v może nie wyraziłem się precyzyjnie. Po wybraniu programu i naciśnięciu start, po około 10 sekundach zapalala się lampka koniec i Michała od razu raz zielona

  • Tak, po 10 sek – oznacza blokadę, jakby błąd był po 1 sek to sterowanie blokadą.

 5. witam, mam taki problem mam pralke amica dynamic system, nic wiecej na jej temat nie wiem.Ma pokrętło, nie ma wyświetlacza i jeszcze ma napis na dole kolo drzwiczek aqua spray.A problem z nia jest taki ze pierze przez kilkanascie minut, a potem wlasnie zapala sie dioda koniec i co 15 sek mruga 2 razy dioda gotowa? W tym wypadku tez chodzi o to ze drzwiczki nie trzymaja ? Tylko dlaczego w tym wypadku pralka startuje z praniem, a dopiero po jakims czasie „konczy” pranie.Pozdrawiam

  • Proszę przeczytać kody błędów – kod 2 bł jest tam opisany dokładnie.

 6. Witam,
  moja pralka Amica PC4510B425 przed rozpoczęciem prania pokazuje na wyświetlaczu błąd E01 na przemian z r-0 i tyle. Według kodów błędów oznacza to problem z blokadą drzwi.

  Co mam zrobić ?

  Pozdrawiam

 7. Mam sytuację że przy dowolnym programie od razu przechodzi do koniec a gotowe miga co 15 sek. Czyli mam rozebrać pralkę aby dostać się do blokady ? Nieraz pralka ruszy jak się rusza drzwiczkami w jedną i drugą stronę.

  • ja bym wymienil blokade drźwi na nowa – kost ok 25 pln 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*