Kody błędów AMICA PC

Amica PC – kody błędów

Kody błędów pralek Amica PC ( wersja z wyświetlaczem pokazuje na ekranie kod zaczynający się od E , zaś wersja z diodami sygnalizuje migającymi diodami przy pionowych klawiszach funkcyjnych , gdzie diody idąc od góry nazwiemy D1 , D2 , D3 , D4 [ 1 najwyżej , 4 najniżej] ) :

E01 / D4 – otwarte drzwi , uszkodzona blokada drzwi E02 / D2 – niskie ciśnienie wody , brak napływu wody

E02 – niskie ciśnienie wody, zakamieniony filtr lub zawory wody.

E03 / D2,D3 – pralka nie spuszcza wody ,brak sygnału niskiego poziomy wody po 10 min od teoretycznego startu pompy

E04 / D3,D4- przepełnienie pralki wodą , uszkodzony hydrostat

E05 / D2,D4- brak sygnału z hydorstatu po 10 minutach , woda nie napływa lub się wylewa w trakcie napływania

E06 – uszkodzony silnik pompy wody

E07 / D1 – woda na dnie pralki, podniesiony pływak awaryjny

E08 / D1,D2,D3,D4 – zbyt niskie lub zbyt wysokie napięcie w sieci

E09 / D1,D3,D4 – wykrycie zbyt dużej ilości piany

E11 / D4 – uszkodzony triak odpowiedzialny za zasilanie blokady drzwi

E21/22 – uszkodzona prądniczka tachometru lub cewka , zwarty triak silnika na programatorze błędny odczyt napięcia z tachometru na programatorze

E23 / D3 – uszkodzony termik silnika,szczotki
E31,32 /D1,D4 – zwarty termistor
E33 / E34 – problemy z temperaturą i czujnikiem NTC
E42 / D4 – blokada drzwi nie może się rozwerzeć , zwarte styki L , C

E51, 52, 53 ,54 ,62 – uszkodzenie elektroniczne progrmatora, uszkodzenie pamięci

81 Replies to “Kody błędów AMICA PC”

 1. Witam. Pralka Amica digital 900 plus. Pobiera wodę i od razu ją wypompowuje. Czytałem że to hydrostat, wymieniłem na nowy i dalej to samo. Help?

  • nie, nie – to napewno nie hydrostat – prosze o zdjecie płytki (foto.mkwe.pl) – to ocenie zniszczenia.

 2. Witam, moja pralka pierze prawidłowo ale podczas prania śmierdzi spalenizną, na koniec prania wyskakuje błąd E22. Po wyłączeniu z pradu i włączeniu znów da się włączyć pranie ale bajka się powtarza 🙁 strach mi ją już włączać…
  Co może być zepsute?
  Pralka Amica AWCN 10da
  Z góry dziękuję za informację

  • Może komuś się przyda-Przetarł się wąż wychodzący z dozownika do bębna-uszczelnić silikonem-zabezpieczyć do czasu kupna nowego. Woda która wycieka leci wprost na obudowę silnika stąd łapanie błędu, a w niedługim czasie wymiana sterownika przez spalony triak 🙂

 3. Dzień dobry
  Włączyłam dziś pranie i w jakimś momencie-dokładnie nie wiem czy w trakcie czy na koniec wyskoczyło mi błąd e42 drzwiczki są zablokowane i nie mam pojęcia co mam dalej zrobić… proszę o pomoc.
  Pozdrawiam

  • jeśli bład się bedzie powtarzać – uszkodzenie elektroniki, pewnie nie da się tego naprawić.

 4. mam problem z pralką AMICA PB 4590B425

  Dodatkowo, przy włączonej pralce (do sieci i przycisk on), ręcznie zakręciłem bębnem i pojawił się E22

 5. PCP5510B623 kod e22 cewka sprawdzona nie ma luzów. Na wirowaniu i płukaniu przy próbie obrotu bębna delikatne szarpniecie i błąd E22. Płytka czy silnik/?

 6. Dzień dobry. W pralce Amica nawigator AW0510DN po zakończeniu prania pokazuje się błąd E 7. Wyczytałem, że jest to woda na dnie pralki, podniesiony pływak awaryjny. Czy jest opcja naprawy samemu czy muszę dzwonić po mechesa i ewentualnie czy ta naprawa się opłaca. Z góry dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam
  Daniel

 7. Witam serdecznie,mam Amice PCT, i mam problem.Pralka elektronicznie nie pokazuje błędu,ale po rozpoczeciu prania bęben nie ma siły ruszyc, do pełnego obrotu.Z kolei przesyawiona tylko na wirowanie,wiruje tez z obciążeniem.Co to moze być? Dziekuje pieknie za odpowiedz.pozdrawiam

 8. Dzień dobry, moja pralka PCT5012B412 pokazuje błąd E21. Silnik ustawiony na wirowanie wchodzi od razu na wysokie obroty. Silnik wymieniony na sprawny, triak przyczepiony do radiatora wymieniony, ścieżki całe. Pomocy!

  • wysokie obortoy to problem z tacho …
   zdjecia ułatwią identyfikacje problemu 😉
   prosze wstawić zdjecia płytki na foto.mkwe.pl

 9. Witam . posiadam pralke amica TAWE6103LSS wyskoczył bład E 21 i nic sie nie da zrobić , po ponownym właczeniu nadal nie da się nic zrobić jak by była zawieszona a po ok 2-3 minutach piszczy kilka razy wyświetla bład E21 i po kolejnych minutach sama się wyłacza i o co kaman ?

 10. Mam pralkę amica PC wyskakuje błąd e57 i e53 jest podejrzewam coś z pamięcią czy można moduł przeprogramowac jaki to koszt

  • Ja również nie znam tego błędu. CO poza nim ? koniec ? Włącza się pompa wody ?

 11. Zdravo imam problem sa ves masinom krene da radi i nakon 5/6 mun.izbavi gresku E03 i ukljuci pumpu da izbacuje vodu a takodje ictovremeno u prima

 12. Witam, pralka AWCO10D, kod E22. W trakcie prania poszedł dym i smród. Po zdjęciu pokrywy okazało się, że pasek zsunął się z bębna i się zaklinował, przy silniku pasek zwęglony. Zdjąłem pasek, skasowałem błąd i włączyłem pralkę w celu sprawdzenia czy sam silnik działa. Po nabraniu wody silnik załączył się kilkukrotnie i ponownie wyskoczył błąd. Podobnie przy programie odwirowania. Bęben przy ręcznym przekręceniu za koło porusza się w obydwie strony. Czy to coś poważnego, czy naprawa jest kosztowna?
  Pozdrawiam

 13. Witam, mam problem z pralką Amica Nawigator AWCN10DA. Pralka, gdy wchodzi w tryb wirowania nie wchodzi na wysokie obroty. przez cały czas są tylko wolne obroty i nie wyświetla się żaden kod błędu, woda jest odpompowywana, filtr czyściłem.

  • wirowanie nie rozpocznie sie zanim nie otrzyma sygnału ze ejst pusta – wiec albo coś z odpływem albo z wezykiem od hydrostatu.

  • tak, ktoś ustawił PROGRAM 6 a potem zaczał kręcić gałką 😉
   trzeba wrócić na 6 i kontynuować program, albo przytrzymać start az program sie zresetuje.

 14. Witam. A ja mam problem z pralką Amica Navigator AWCN10DA. Gdzieś tak w połowie programu, po praniu lub po płukaniu, gdy ma zmienić wodę wyskakuje błąd ERR PUMP. Czasem pomaga wyłączenie pralki i zmiana programu, lub jak włączę samo płukanie to ruszy, czasem dwa prania pod rząd wszystko jest ok. Filtr pompy wyczyszczony, rura odpływowa od pompy też sprawdzona pod kątem drożności. Czy to już koniec pralki?

 15. Mam problem z pralką Amica AWX 612D.
  Po załadowaniu ustawiam program codzienne temperaturę 50 i szybkie pranie.
  Pralka zaczyna pobierać wodę i tak po ok. 3 minutach na wyświetlaczu pojawia mi się End, pralka wyrzuca wodę. Pomocy!!

 16. Witam, mój problem dotyczy pralki Amica optima 900, kod błędu E42 wyświetla się również blokada drzwi i miga lampka. Proszę o pomoc

 17. amika optima 600 pc5560a412
  rozpoczyna pranie,a w chwile gdy rozpoczyna wwirowanie i wypompowywanie wody staje i miga gotowa/koniec i swieci blokada dzwi

 18. Pralka Amica awo 510d. Po zakończeniu prania na wyświetlaczu zamiast 0 jest 1(minuta do konca) nie można otworzyć drzwi. Pomaga odłączenie pralki z sieci.zadnych komunikatów błędu. Co może być uszkodzone?

  • Tak, taki jest objaw uszkodzenia sterowaniem blokadą drzwi, triak ten który jest podłaczony do blokady drzwi, osoba która zabierze się za jego wymianę bez problemu stwierdzi który to.

 19. Dzień dobry!
  Mam pralkę Amica PCP 4512B623 i podczas prania zaczął się pojawiać błąd E06 czasem również E03. Czy to oznacza uszkodzoną pompę wody?
  Jaki może być koszt naprawy? Pralka ma swoje lata, a 2009 roku były wymieniane łożyska, poza tym nic się nie działo z pralką.

  • tak – to moze być pompa wody – naprawa jest łatwa…

 20. Amica PD6080B422. Po włączeniu i pobraniu wody bęben tylko drga a nie obraca się. Po 5 min. pralka rusza normalnie ale po jakimś czasie czasami wyskakuje błąd E22.

 21. Pralka AMICA Comfort 800 PC5580B425 wyrzuca błąd E21 – pomoze mi ktoś od czego zacząc szukanie przyczyny ? Gołym okien jak narazie nie widac nic niepokojącego

 22. W pralce amica PB45XXB42X (Digital 600)
  występują błędy :
  E 11 oraz E42.
  Przy błędzie E42 pomimo zakończenia procesu prania nie można otworzyć drzwiczek otwarcie następuje dopiero po wyłączeniu pralki.
  Błąd E 11 pojawił się i nie pozwala na uruchomienie pralki.
  Niestety ani jeden ani drugi błąd nie jest opisany w instrukcji

  • tez nie znam tych błędów – ale w tym modelu blokada drzwi nie jest sterowania elektronicznie – tylko jak sie załaczy włacznik mechaniczny to blokuje..

 23. Witam .Problem z pralką AWCN10DA. Po włączeniu chwilę pobiera wodę ,i nie kręci bębnem .Wyskakuje błąd E 22.Szczotki dobre,prądniczka raczej też, nie ma luzów.

 24. pralka Amika 900 optima bez wyświetlacza .
  Są takie objawy :nie pobiera wody,bęben się obraca a diody funkcyjne nie świecą się

 25. Witam. Co oznacza błąd r-0 E-35 ? Pralka zatrzymuje się przed końcem prania nie płucze nie pobiera płynu do płukania. Nie mogę nigdzie tego znalezć.

 26. Witam, mam problem z pralką amica nawigator awcn10da. Podczas wirowania (3 minuty do końca prania) na wyświetlaczu zaczęło migać P001 na przemian z pozostałym czasem. Podczas następnego prania wyskoczył błąd E21 przy wirowaniu. Po włączeniu na program z wypuszczaniem wody i wirowaniem (3 minuty) pralka wypuści trochę wody i wyskakuje błąd. Z tego co wiem to szczotki niedawno były wymieniane.

  • P01 to w wyniku kęcenia gałką bez zakończenia programu

  • a błąd E21? W czasie prania przed wyskoczeniem błędu przy wirowaniu jakby coś tarło o bęben. Gałka raczej nie była przekręcana w czasie prania.

  • Wszystkie pralki tej samej serii mają identyczną wiązkę przewodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Pytanie antyspamowe (użyj tylko małych liter) :