Opinie

Pralkoporadnik działa już od kilku lat i mam nadzieje pomógł już wielu posiadaczom pralek AMICA oraz HANSA.

Zapraszam wszystkich do zostawiania komentarzy i opinii o stronie. Pozwoli mi to dostosować pralkoporadnik do Państwa potrzeb i rozwijać ją zgodnie z Państwa zainteresowaniem i oczekiwaniami.

Wszelkie informacje na stronie umieszczone są bezpłatnie i cały serwis jest prowadzony hobbystycznie.

Dlatego bardzo proszę o nie kopiowanie moich tekstów – zwłaszcza na płatne serwisy (chomikuj, rapidshare, itd).

Jeśli strona okazała się pomocna możesz kliknąć „Lubie to” i polubić na facebooku lub kliknąć w któryś baner reklamowy na mojej stronie.

Jeśli z moją pomocą udało się naprawić pralkę, samodzielnie wymienić łożysko, zmienić silnik pompy wody czy naprawić programator – wyraź tu swoją opinię.

Jeśli naprawa nie powiodła się lub sprawiła trudności – tym bardziej proszę o pozostawienie swojej opinii.

Każdy głos jest dla mnie bardzo cenny i z pewnością postaram się dołożyć wszelkich starań aby ulepszyć moją stronę, tak aby każdy był zadowolony.

67 Replies to “Opinie”

 1. Najpierw wyskakiwał błąd E21 i E22 to uszkodzony był silnik bo woda była w silniku i upaliło boczniki więc wymieniłem na nowy silnik i ruszy trzy razy w jednym kierunku i za każdym razem wyskakuje błąd E22 więc zmieniłem prądniczkę z tamtego silnika i zmieniłem na nowy triak na module i dalej to samo.

  • Ale prądniczka była spalona ? Jeśli tak – to obwód wejściowy podłaczony do pradniczki też jest spalony!

  • Ale wymieniony niesprawny na sprawny czy niewiadmo jaki na niewiadmo jaki i dalej nie wiadmo co ?
   Przy wszelkich naprawach najpierw należy zweryfikować co jest uszkodzone oraz przyczyna uszkodzenia a dopiero potem można wymianiać.

 2. Mam problem z pralka Amica AWB 510 LP dosłownie lata po całej łazience, zawsze staram się ładować pranie do pełna, nóżki regulowałem już kilka razy nic nie pomaga te zbyt wysokie obroty i zbyt sztywne zawieszenie bębna są niedoopanowania…. Zajrzałem na płytę główną całe sterowanie na elektronice, ale są aż 4 wolne wtyki jedne podwójne inne potrójne może da się tam dopiąć regulacje obrotów nawet taka na stałe ale która zmiejszylaby te szalencze obroty i nie dostosowane do niej parametry zawieszenia i amortyzacji mechaniczne bębna… płyta główna ma dwa numery 7719005900 i 32013665, przypisane do programów zbyt wysokie obroty i brak możliwości ich regulacji to tragedia w tej pralce… proszę o jakąś podpowiedź bo ta pałka lata po całej łazience i chce pojechać do sąsiada za ścianą….

  • to jakieś uszkodzenie mechaniczne – nic nie pomogę na odległość.

 3. Jak wlączam pranie to pralka mieli chwile i wylącza sie
  Nie wiruje
  Zaden program nie pierze
  Napuszcza wody, po czym ja wypuszcza.

 4. Mam Margeritę 2000 bodaj Ariston. Magik powiedział programator i powiedział, że naprawi za 500 stów. Da się taniej?? Kompletnie mnie nie stać w tej chwili na pralkę. Jestem z Krakpwa

  • Magicy często tak mówią…
   Ja nie mam zadnych cześci do aritona..
   Proszę opisać objaw uszkodzenia

 5. Witam
  Zwracam się z prośbą o poradę. Dotyczy to pralki Amica AWO410D. Pralka zawiesza się podczas prania (dość często w 6,9 lub 36 minucie).
  Czekam na odpowiedź.
  Pozdrawiam,
  TK

 6. Dziękuję za szybką i trafną diagnozę – dzięki Pana stronie udało się po raz kolejny przywrócić sprawność pralce. Powodem zaniku obrotów bębna w lewo były słabe luty na przekaźniku. Pozdrawiam i polecam tą stronę innym.

 7. Janusz 12-11-2015
  Pozdrowienia dla Pana Wojtka i dzięki wielkie za wsparcie.
  Pralka 10 -letnia Amica PA 5580B421C .Nie grzała grzałka 5- błysków,skorzystałem z Pana porady i już grzeje.Ku mojemu zdziwieniu po 10 latach eksploatacji wnętrze pralki prawie jak z fabryki zero wycieków ,złącza elektryczne czyściutkie wtyczka czujnika temp. sterylna ale odchyliły się listki w tej wtyczce, dogiąłem i jest ok.

 8. Dzięki pomocy telefonicznej zrobiłem przegląd całej pralki i po diagnozie usterki, sprawna naprawa przez Pana płytki sterującej dała efekt – pralka znowu pierze. 13 lat działała i każdy nawet jeszcze rok prania jest wart kwoty jaką zapłaciłem za płytę sterującą (50 % taniej aniżeli zawołali w serwisie).
  Polecam wszystkim zastosowanie się do wskazówek (bezpiecznik na zaworze przesterowania, dodatkowe otwory w płycie dna pralki itd.) uchroni to podzespoły przed przypadkowym zalaniem.
  Dziękuję za wyrozumiałość (10 telefonów w ciągu godziny) ale wszystko zakończyło się skuteczną naprawą usterki.
  Pozdrawiam i na pewno będę polecał ww. stronę.

 9. Polecam porady….. Pralkę dzięki tej stronie serwisuję z powodzeniem juz z 8 lat. Model PA…80A510. Dziękuje…. Ostatnio czasem pojawiają się blędy po 7 .12 .13 błysk. Ale pranie jest kończone z powodzeniem.. Obserwujemy pralkę i skłaniam się do wymiany programatora. Czasami słychać takie bzzt i silnik nie rusza podczas prania a za chwilę startuje w drugą stronę

  • do sprawdzenia szczotki na silniku, oraz poprawić luty na przekaźniku.

  • DZIĘKUJĘ. Trafna diagnoza. Wiele utlenionych i pękniętych lutów na płycie. Pralka jak nowa. Dzięki za poświęcony czas i chęci dzielenia się wiedzą tak rzadkie w czasach wyścigu szczurów…Pozdrawiam.
   Czy pralka pamięta wybrane opcje dodatkowe przy kolejnym praniu czy to jakiś błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*