Reset pralki AMICA PA – test 5%

Opis procedury przywrócenia ustawień fabrycznych płytki sterującej w pralce AMICA PA

URUCHOMIENIE TESTU:
sprawdzić na dowolnym programie czy pralka znajduje się w stanie „GOTOWA”, jeśli nie to należy doprowadzić ją do tego stanu;
pokrętło programatora przekręcić na „0”;
nacisnąć i przytrzymać przycisk „START”;
pokrętło programatora przekręcić na pozycję „15” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć, dioda „PRACUJE” powinna migać; (ale nie czekaj aż się wymiga do końca) kręć dalej!
pokrętło programatora przekręcić na pozycję „14” – dioda „KONIEC” powinna migać;
pokrętło programatora przekręcić na pozycję „15” – dioda „PRACUJE” powinna migać – dioda ta będzie migać aż do końca testu!;
przekręcić pokrętło na „14” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć;
zwolnić przycisk „START”;
przekręcić pokrętło na „13” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć;
przekręcać pokrętło programatora na coraz mniejsze wartości czekając za każdym ruchem za błyskiem diody „GOTOWA” tak, aby zatrzymać pokrętło na pozycji 1;

Rozpoczyna się krótki test całęj pralki – najpierw wypompowanie wody i krotkie wirowanie, potem pobieranie przez wszystkie 3 szufladki, grzanie a na końcu pobieranie wody aż zadziała czujnik przepełnienia i włączy się pompa wody….

na pozycji 1 należy przerwać test przez naciśnięcie przycisku „START” i przytrzymanie go na około 3s – aż zgaśnie dioda „PRACUJE” oraz zapali się dioda „GOTOWA”;
przekręcić pokrętło na 0

84 Replies to “Reset pralki AMICA PA – test 5%”

 1. Witam ponownie
  W ramach uzupełnienia – chodzi o pralkę PA5560A411. Ponadto teraz program 8 czyli wirowanie nie działa- słychać jak pralka odpompowuje ale bęben nie chodzi
  Z poważaniem

 2. Witam
  Od pewnego czasu mam problem z PA5560A11. Na początku pralka nie odpompowywała wody i nie odwirowywała – program odpompowanie i wirowanie jako sam tryb działał. Teraz pralka napełnia wodę, pokazuje koniec prania i kontrolka „gotowa” miga 7 razy. Próbowałem zrobić test 5% i test działa do momentu wypompowania wody – do wirowania już nie dochodzi- zapala się dioda „pracuje” na stałe i zaczyna migać dioda „gotowa” 7 razy po czym włącza się „koniec”. Z części elektronicznych do tej pory nic nie było wymieniane. W czym tkwi przyczyna – proszę o pomoc.

 3. witam mam pralkę amica awe 410L po włączeniu pralki silnik dostaje wysokich obrotów zatrzymuje sie i zaczyna piszczeć w okolicy programatora i zapalają sie diody.co można z tym zrobić.pasek jest naciągnięty.

  • Mam to samo. Migają dwie skrajne diody sygnalizowane sygnałem dźwiękowym . W czym tkwi problem ?

 4. Panie Kochany! 🙂 zrobiłam wszystko co Pan radził, i test serwisowy i 5%. I stan jest taki, że po zdaniu wszystkich testów, zapuszczam pranie i niestety. Utknęła na odpomopowaniu i świeci jej się permanentnie koniec. No nie wiem już doprawdy ….. czy wymienić programator czy jednak nowa kupić ? ta ma 14 lat. Pięknych 14 lat… 🙂 Poradzi Pan?

 5. Witam
  Panie Wojciechu mam problem z pralka amica PA 5560A410. Pralka pobiera wodę zakręci bębnem kilka razy i wypuszcza wodę i jednocześnie pobiera proces trawa w nieskończoność jednocześnie pobiera i wypompowuje wodę.Wymieniłem zawór przesterowania wody i nic nie pomogło. Oglądałem płytkę sterującą i nie widać gołym okiem przypalenia – okopcenia podzespołów proszę o pomoc.

  • koniec powinien się zapalić po odblokowaniu drzwi, może blokada nie puszcza…

 6. Witam. Posiadam pralkę amica pa4580a510
  i występuje coś takiego ze po włączeniu pralki nie idzie za startować lecz po 3 sek zaczyna mrygac lampka gotowa poczym włacza sie lampka koniec

  podczas uruchomienia trybu serwisowego przełaczenie trybem 15,14,15,14 i puszczeniu przycisku start oraz przełaczanie na dalsze tryby w pewnych momentach dioda gotowa gasnie poczym równiez gasnie dioda koniec(lecz dioda od prania krótkiego swieci sie dalej)

 7. Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc. W pralce amica PA55 każdy cykl prania rozpoczyna się normalnie, a po ok. 10 minutach pralka jednocześnie przepuszcza wodę przez wewnętrzny wężyk (ten w środku bębna) i wypompowuje ją do odpływu. Wtedy pojawia się błąd 7 mrugnięć. Program 7 czasem zadziała, program 8 działa zawsze. Co to może być ? grzałka działa, szczotki wymienione, łożyska nowe, pompa też. Bardzo proszę o pomoc.

  • jakiś syfek w zaworze przesterowania – może jakieś monety itp.

 8. Witam,
  Mam problem z pralką. Po skończeniu prania zapala się kontrolka koniec, a pranie nie jest wypłukane, tak jakby program był niedokończony. Przy probie wykonania resetu dioda „gotowe” nie świeci sie na 15, 14, 13 programie. Proszę o podpowiedz co mogę zrobić.
  Pozdrawiam

  • 1) włącznik zasilania się odkleił, 2 silnik pompy wody do wymiany.

 9. Witam! Amica PA55 80A510.Test 5% przebiega ok do momentu przekręcenia pokrętła z 5 na 4.Wtedy zapala się Koniec i mruga gotowa 10razy.Wcześniej wymieniałem przekaźnik grzałki(5błysków)oraz silnik pompy,szczotki silnika sprawdzone są raczej ok.Pralka w cyklu prania w nieskończoność wypompowuje dotyczy to też programu płukanie.Czy to programator?

  • nic nie rozumiem, czy jednoczesnie uszkodził sie przekaznik i silnik pompy i silnik główny ? czy w poblizu wybuchła bomba atomowa ? Czy może to była wymiana dla wymiany a przy okazji coś sie zepsuło ?

 10. Witam;
  Posiadam pralkę Amica – i od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak ustawie pranie np na 45 min i przychodze sprawdzić pranie po np 30 min, to pralka pokazuje, że do końca prania zostało jeszcze np 24 min. Co to oznacza? I jak ewentualnie zlikwidować taką usterkę?

  • Wydłużanie się cyklu prania – to najczęściej jest oznaką: zużyta pompa wody lub uszkodzona grzałka lub zatkany filtr na zaworach wody.

 11. Witam
  Proszę o rozwiązanie problemu dotyczącego pralki Amica PA5580A520
  Po wybraniu programu na przykład 15 pralka pobiera wodę znacznie więcej niż zawsze, lecz bęben tylko drgnie w momencie kiedy powinna nastąpić praca. Po wybraniu programu 8 lub 9 pralka pracuje normalnie, czyli odpompowanie i wirowanie jest prawidłowe i następuje zakończenie.

 12. Pralka Amica OPTIMA 600.
  Pralka podczas prania zatrzymała się i przestała prać. W bębnie pozostała woda, która został ręcznie wybrana.
  Po ponownym włączeniu świecą się diody (od góry) D2 (Wyłączanie wirowania), D4 (Pranie krótkie), Blokada drzwi, Miga dioda Gotowa/Koniec.
  Taki stan występuje na wszystkich pozycjach pokrętła, Pralka nie reaguje na żadne przyciski oprócz Włącz/Wyłącz.
  Proszę o pomoc.

  • błąd sie kasuje przez przytrzymanie dłuzej przycisku start.
   Bła diody D2 i d4 to niby problem z pobieraniem wody – może wężyk od hydrostatu jest zatkany.

 13. Proszę o pomoc. Problemem było to że pralka zacinała się i wyskakiwały różne błędy – 1, 3, 6, 12 mrugnięć. Zresetowałam wyciągając blokadę, włączyłam i po jakimś czasie prania 6 mrugnięć. Zrobiłam test i na ostatnim etapie przelało mi wodę (nie włączył się czujnik i nie wypompował). Czy to wina pompy wody czy styków? Jak mam teraz odpompować wodę z pralki? (teraz są 4 mrugnięcia – przepełnienie).

  • Tak ma się zakończyć test – pownna się załączyć pompa wody.

 14. Nie mogę przeprowadzić tego resetu. Po przekręceniu na 15 miga pracuje na 14 miga koniec z powrotem na 15 zapala się koniec i miga gotowa 12 razy. Sprawdziłem wszystko i usunąłem przyczynę tego błędu (była woda na dnie), ale programator zapamiętał ten błąd, a ja nie wiem jak go skasować. Proszę o pomoc.

 15. Witam!
  Moja pralka pierze ok 5minut normalnie potem lampka gotowe miga 7razy i świeci się koniec, co może być?

  • 7 bl to problem z silnikiem, albo przekaznikami silnika – lubia pekac luty

 16. Witam. Mam pytanie. Pralka nie grzeje. Sprawdziłem styki i okazuje się, że nie ma zaśniedziałych i wszystko jest OK. Na stykach grzałki napięcie na programie 3 czyli 60 st. wynosi 150V. Proszę o radę, nie wiem czy to grzałka jest trzepnięta czy czujnik, czy w ogóle o co chodzi. Myślę ,że może być zniszczona grzałka ale nie chcę w ciemno kupować tej części. Prosze o pomoc.

 17. Dzień dobry,
  Przeprowadziłem test w pralce PA55. Wszystko przebiegało poprawnie, ale pod koniec, podczas pobierania wody (aż do zadziałania czujnika przepełnienia), nie można wyłączyć pobierania wody – świeci dioda „koniec”. Pompa opróżnia pralkę, ale woda jest ciągle pobierana, mimo przytrzymania przycisku „start” – miga wtedy na chwile dioda „gotowa”. Pralka wyłącza się dopiero po wybraniu „0”. Czy ma to związek z tym , że po zakończeniu normalnego prania pralka nie przechodzi do stanu „koniec” – też trzeba wybrać „0” (zamek elektromagnetyczny działa prawidłowo), co może być przyczyną?

 18. witam mam problem poniewaz gdy ustawiam program 14 , 13 , 12 , 11 pralka wogole nie reaguje nawet kontrolki sie nie swieca.

 19. Witam mam pytanie dotyczące problemu resetu a więc: „URUCHOMIENIE TESTU:
  sprawdzić na dowolnym programie czy pralka znajduje się w stanie „GOTOWA”, jeśli nie to należy doprowadzić ją do tego stanu;
  pokrętło programatora przekręcić na „0”;
  nacisnąć i przytrzymać przycisk „START”;
  pokrętło programatora przekręcić na pozycję „15” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć, dioda „PRACUJE” powinna migać” tylko mi od samego początku dioda gotowa miga 15razy a pracuje wogole jakies rady? w dodatku jak robie dalej pralka zaczyna pobierać wode i prac ale wkolo to samo pzdr

  • Onacza to że źle jest poskładane kółeczko z blaszką. Na 15 MUSI migać czerwona, jeśli miga zielona – znaczy blaszka nie wybiera 15

  • Dziekuje bardzo za porade a czy te kółeczko mozna złożyć źle? bo tam w sumie są ząbki w ktore wchodzita blaszka czy zna pan sposób jak to ustawic aby bylo dobrze?

  • źle żłożyć nie można, ale to się rozpada przy zakładaniu… jak się dobrze założy to sie potem trzyma…

  • Wydaje mi sie że blaszka jest wsadzona dobrze bo jak daje na zero to się wyłącza lecz na pr.1 wygląda tak jakby odpompowywała wode na 15 znów teraz wlasnie robie pranie dodam że na 1 programie przed chwilą mi odwirowało :/

  • Panie Wojtku jest pan wielki dziękuje za porade rozebrałem złożyłem raz jeszcze i się udało 🙂 jest tylko jeden problem zjeżdzając programatorem w dól co każdy błysk lampki na zielono da się tylko dojechać do 4 potem wszystko gaśnie jakieś porady? Dodam jeszcze że wszystko działa i pralka pierze ale na pr.2 i 3 nawet nie włącza się w stan gotowa poprostu nic się nie świeci :/ na 14 pierze normalnie 🙂

  • I zauwazylem ze kiedy teraz piore na pr.14 co jakis czas miga zielona dioda 5x wyczytałem że to jest grzałka teraz pytanie czy koniecznie grzalka musi byc uszkodzona skoro resetu nie da sie doprowadzic do konca?? jak wspominalem da się zjechac programami tylko do 4 a 2 i 3 gdy wlaczam nie dziala w ogole, nawet nie zaswieca sie zielona lampka tak jakby było wyłączone. Jak to mozna sprawdzic bo jak wymienie grzałke a dalej bedzie zleto co w tedy programator ? czy mozna to sprawdzic czemu nie da sie zrobic resetu do konca i czemu w trakcie prania miga zielona 5 razy ?

 20. Witam serdecznie Panie Wojtku
  amica PA 5580A510
  Pralka nie staruje.
  Po przekręceniu pokrętła na którykolwiek program od 1 do 15, zapala się dioda GOTOWA naciskam przycisk START i żadnej reakcji.
  W teście 5%
  naciskam i przytrzymuje przycisk „START”;
  pokrętło programatora przekręcić na pozycję „16” – dioda „GOTOWA” mruga 15 x po czym gaśnie na 1 sek i się zapala ciągłym światłem.
  Wcześniej pralka nie ruszała, wymieniłem silnik i ruszyła po ok40 mni wylała wodę i zaczęła wirować, już nie dokończyła prania.

  • Albo jest żle złozona – ta blaszka pod kółkiem. Albo cała spalona – i bedzie to widać…

 21. prybowałem resetu i wejscia e tryb serwisowy ale zawsze konczy się to 15 mrugnięciami i pralka popkazuje tryb gotowa reset z odłonczeniem blokady drzwi działa ale ponim jest taksamo .

 22. witam mam problem z pralką amica pa po włączeniu zapala się dioda gotowa po naciśnieciu start mruga 15 razy i nic sie nie dzieje nie da się zresetowac jak chce to zrobic jest tak samo

  • Co to znaczy „nic się nie nie dzieje nie daje się zresetować” ?

 23. Witam,
  Mam pytanie czy po odłączeniu programatora trzeba robić reset? Tzn objaw jest taki że przy pierwszym praniu po złożeniu pralki „do kupy” po włączeniu programu cały czas pobiera wode ale jej nie wypuszcza. Czy może być to jakaś inna przyczyna. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam, Krszysztof

  • reset nie ma tu nic do rzeczy!
   Prosze w trybie testowym sprawdzić czy otwieraja sie prawidlowo zawory, oraz czy dzialaja inne elementy np. pompa wody

  • A czy może być przyczyną złe podłączenie wystczek do programatora. Przyznam się że do wyminay łożyska rozebrałem pralkę w mak. Wydaje mi się że dorze zapamiętałem podłączenie wtyczek zrobiłem zdjęcia i nawet te kable długościowo są tak dopasowane.

  • Witam, dziękuje za pomoc. Okazało się że wężyk do hydrostatu nie był podłączony i dlatego cały czas pralka pobierała wodę. Już jest wszystko ok.

 24. Witam
  Moja Amica PA po zakończeniu testu 5%, dioda GOTOWA miga 4 razy a KONIEC świeci nie da się wyłączyć STARTem, przelewa wodę (jednocześnie pobiera i wypuszcza). Powodem testu było to iż silnik w czasie prania kręcił tylko w jedną stronę, po sprawdzeniu wtyczek test przeszedł jak powyżej. Szczotki na silniku niedawno wymieniałem, silnik nie iskrzy, nie grzeje się. Jakiś czas temu był wymieniany zawór przesterowania (aquaspray) oraz elementy na płytce, od tego czasu pralka po skończeniu prania nie zaświeca diody KONIEC. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • jesli bylo zwarcie na zaworze przesterowania i triak oraz oporniki nim sterujace zostaly wymienione – a pralka dalej cyrkuje oznacza to ze procesor jednak został uszkodzony ;(

 25. U mnie w ogóle nie przeprowadza testu – dochodzę do 1 i nic się nie dzieje – zapala się od razu „koniec”. Co może być nie tak?

  • A jakie jest pierwotny problem ? Bo zrobienie testu nie jest jakoś związane z praniem…

 26. Witam Pana.
  Mam problem z PA. Oto opinia mojej córki: Pralka pierze na „2” ale po zakończeniu mam wrażenie, że nie jest wyprane – albo inaczej nie wypłukane. Czasem po 20 min się wyłączy to znowu czasem pierze 2 godz. Zrobiłem test 5 % , ale zatrzymał się na „5” bo przestała mi migać kontrolka gotowa od tego programu w dół. Mam wrażenie niestety, że to programator.
  Co Pan o tym sądzi ?

  • Proszę zacząć od wymiany silnika pompy wody – pewnie się zacina i tak to się objawia.

  • Nie bedzie – bo 420 to model z AquaSprayem a 411 bez, więc trzebby dołożyć przekaźnik udający AS.

 27. Szczotki wymienilem w pierwszej kolejnosci tacho generuje napiecie przy kreceniu walem silnika.W sumie to troche himeryczna ta moja pralka bo gdy ma dobry dzien to caly cykl prania przeleci ok.Dzis w desperacji rozebralem panel ,dostalem sie do silnika , hydrostatu zeby posprawdzac wszystkie polaczenia i wszystko na oko jest w porzadku.Wlaczylem pranie program nr2 i fajnie prala wywirowala i na koncu kreci jeszcze kilkakrotnie w lewo i prawo no i przy tej operacji wyskoczyl ten nieszczesny błąd 7 migniec.Przy nastepnym praniu byla juz masakra nabrala wody kilka obrotow i blad.Wylaczylem na 0 ponownie ustawilem program nr2 i start i powtorka z rozrywki i tak kilka razy az wreszcie zalapala i przeszla pelny cykl ale z finalem takim jak przy pierwszym praniu.Normalnie rece opadaja:)

  • Proszę poprawić luty na przekaźnikach silnika – one mają tendencje do pękania, czasem tego nawet nie widać.

 28. Witam.Od pewnego czasu mam problem z PA tego typu że w trakcie prania przestaje dzialac i miga 7 razy ,czyli cos z napedem.Postanowilem zrobic test 5% ktory przebiega ok do koncowego przepelnienia po ktorym zaczyna migac 4 razy jednoczesnie napelniajac pralke i wylewajac wode.Ma ktos jakies sugestie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Pytanie antyspamowe (użyj tylko małych liter) :