Reset pralki AMICA PA – test 5%

Opis procedury przywrócenia ustawień fabrycznych płytki sterującej w pralce AMICA PA

URUCHOMIENIE TESTU:
sprawdzić na dowolnym programie czy pralka znajduje się w stanie „GOTOWA”, jeśli nie to należy doprowadzić ją do tego stanu;
pokrętło programatora przekręcić na „0”;
nacisnąć i przytrzymać przycisk „START”;
pokrętło programatora przekręcić na pozycję „15” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć, dioda „PRACUJE” powinna migać; (ale nie czekaj aż się wymiga do końca) kręć dalej!
pokrętło programatora przekręcić na pozycję „14” – dioda „KONIEC” powinna migać;
pokrętło programatora przekręcić na pozycję „15” – dioda „PRACUJE” powinna migać – dioda ta będzie migać aż do końca testu!;
przekręcić pokrętło na „14” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć;
zwolnić przycisk „START”;
przekręcić pokrętło na „13” – dioda „GOTOWA” powinna raz błysnąć;
przekręcać pokrętło programatora na coraz mniejsze wartości czekając za każdym ruchem za błyskiem diody „GOTOWA” tak, aby zatrzymać pokrętło na pozycji 1;

Rozpoczyna się krótki test całęj pralki – najpierw wypompowanie wody i krotkie wirowanie, potem pobieranie przez wszystkie 3 szufladki, grzanie a na końcu pobieranie wody aż zadziała czujnik przepełnienia i włączy się pompa wody….

na pozycji 1 należy przerwać test przez naciśnięcie przycisku „START” i przytrzymanie go na około 3s – aż zgaśnie dioda „PRACUJE” oraz zapali się dioda „GOTOWA”;
przekręcić pokrętło na 0

94 Replies to “Reset pralki AMICA PA – test 5%”

 1. Panie Wojciechu, pralka Amica pct5580a412 po właczeniu jakiegokolwiek programu zapalają się wszystkie kontrolki i pralka pobiera wodę. Pomocy 🙁

 2. Witam
  Panie Wojciechu mam problem z pralka amica PA 5560A410. Pralka pobiera wodę zakręci bębnem kilka razy i wypuszcza wodę i jednocześnie pobiera proces trawa w nieskończoność jednocześnie pobiera i wypompowuje wodę.Wymieniłem zawór przesterowania wody i nic nie pomogło. Oglądałem płytkę sterującą i nie widać gołym okiem przypalenia – okopcenia podzespołów proszę o pomoc.

  • koniec powinien się zapalić po odblokowaniu drzwi, może blokada nie puszcza…

  • Mam taki sam problem. Pralka realizuje wszystkie elementy programu . Blokada drzwi puszcza jednak dioda KONIEC się nie zapala. Podczas testu wszytko niby ok. Diody też wszystkie świecą.

 3. Witam. Posiadam pralkę amica pa4580a510
  i występuje coś takiego ze po włączeniu pralki nie idzie za startować lecz po 3 sek zaczyna mrygac lampka gotowa poczym włacza sie lampka koniec

  podczas uruchomienia trybu serwisowego przełaczenie trybem 15,14,15,14 i puszczeniu przycisku start oraz przełaczanie na dalsze tryby w pewnych momentach dioda gotowa gasnie poczym równiez gasnie dioda koniec(lecz dioda od prania krótkiego swieci sie dalej)

 4. Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc. W pralce amica PA55 każdy cykl prania rozpoczyna się normalnie, a po ok. 10 minutach pralka jednocześnie przepuszcza wodę przez wewnętrzny wężyk (ten w środku bębna) i wypompowuje ją do odpływu. Wtedy pojawia się błąd 7 mrugnięć. Program 7 czasem zadziała, program 8 działa zawsze. Co to może być ? grzałka działa, szczotki wymienione, łożyska nowe, pompa też. Bardzo proszę o pomoc.

  • jakiś syfek w zaworze przesterowania – może jakieś monety itp.

 5. Witam,
  Mam problem z pralką. Po skończeniu prania zapala się kontrolka koniec, a pranie nie jest wypłukane, tak jakby program był niedokończony. Przy probie wykonania resetu dioda „gotowe” nie świeci sie na 15, 14, 13 programie. Proszę o podpowiedz co mogę zrobić.
  Pozdrawiam

  • 1) włącznik zasilania się odkleił, 2 silnik pompy wody do wymiany.

 6. Witam! Amica PA55 80A510.Test 5% przebiega ok do momentu przekręcenia pokrętła z 5 na 4.Wtedy zapala się Koniec i mruga gotowa 10razy.Wcześniej wymieniałem przekaźnik grzałki(5błysków)oraz silnik pompy,szczotki silnika sprawdzone są raczej ok.Pralka w cyklu prania w nieskończoność wypompowuje dotyczy to też programu płukanie.Czy to programator?

  • nic nie rozumiem, czy jednoczesnie uszkodził sie przekaznik i silnik pompy i silnik główny ? czy w poblizu wybuchła bomba atomowa ? Czy może to była wymiana dla wymiany a przy okazji coś sie zepsuło ?

 7. Witam;
  Posiadam pralkę Amica – i od jakiegoś czasu zauważyłem, że jak ustawie pranie np na 45 min i przychodze sprawdzić pranie po np 30 min, to pralka pokazuje, że do końca prania zostało jeszcze np 24 min. Co to oznacza? I jak ewentualnie zlikwidować taką usterkę?

  • Wydłużanie się cyklu prania – to najczęściej jest oznaką: zużyta pompa wody lub uszkodzona grzałka lub zatkany filtr na zaworach wody.

 8. Witam
  Proszę o rozwiązanie problemu dotyczącego pralki Amica PA5580A520
  Po wybraniu programu na przykład 15 pralka pobiera wodę znacznie więcej niż zawsze, lecz bęben tylko drgnie w momencie kiedy powinna nastąpić praca. Po wybraniu programu 8 lub 9 pralka pracuje normalnie, czyli odpompowanie i wirowanie jest prawidłowe i następuje zakończenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*