Kody błędów AMICA PA

Układ elektroniczny został wyposażony w funkcje auto-testu pralki.
Funkcja ta pozwala na prezentacje błędów, usterek czy nieprawidłowości wykrytych przez sterownik podczas pracy pralki.
Wykrycie błędu jest sygnalizowane miganiem diody „Gotowa”. Liczba mrugnięć diody odpowiada kodowi błędu, mrugnięcia są powtarzane co 15s.

Sygnalizacja błędu opisuje jedynie wykryta nieprawidłowość, nie precyzuje uszkodzonego elementu!
Po wyłączeniu zasilania pralka „zapomina” wykryty błąd.
Wszystkie poniższe sygnalizacje mogą także wystąpić w przypadku uszkodzenia przewodów

1 Problem z blokadą drzwi
Jeśli błąd pojawia się po 10 sekundach od naciśnięcia guzika start – problem jest z blokadą drzwi lub drzwi nie są domknięte. – Nalezy trzasnąć stuknąć w blokade – jak nie to wymienić
Jeśli bład wystepuje ok 1 s. po rozpoczęciu programu – uszkodzony jest programator i nie podaje napięcia blokowania na blokadę. Sprawdzić duży opornik koło wtyczki 18 lub 22 ohmy

2 Brak wody
Błąd pojawia się po 3 minutach od rozpoczęcia napełniania i jeśli pralka nie uzyska sygnału napełnienia w ciągu następnych 3 minut program jest przerywany.
Sprawdź dopływ wody, zawory wody. Sitko dostępne po odkręceniu węża dopływowego. Jeśli są sprawne – uszkodzony programator.

3 Nie można wypompować wody.
Zatkany wąż pralki, uszkodzona pompa wody, uszkodzony zawór przesterowania, uszkodzony presostat

4 Przepełnienie – za wysoki poziom wody
Uszkodzony zawór, uszkodzony programator, uszkodzony presostat

5 Problem z grzaniem
uszkodzona grzałka, uszkodzony presostat, uszkodzony czujnik temp, uszkodzony programator
6 –

7 Brak obrotów
Uszkodzony silnik, uszkodzony programator, zablokowany silnik.
Jeśli silnik startuje i łagodnie wchodzi na wysokie obroty – uszkodzona prądniczka tacho – lub wykręcił się magnes.

8 Przerywany sygnał obrotów
Uszkodzony silnik, przewody

9 –

10 Problem z zasilaniem
problemy z zasilaniem, uszkodzenie programatora

11 Zwarcie triaka sterujacego silnikiem
uszkodzony programator

12 AquaStop
woda na dnie pralki, uszkodzony programator

13 –

14 Uszkodzona pamięć tymczasowa
zrobić pełny reset jeśli nie pomaga – uszkodzony programator

15 Uszkodzona pamięć.

63 Replies to “Kody błędów AMICA PA”

 1. Witam

  Mam pralkę AMICA-PA5512B421.

  Uszkodziła mi się pompa wody (zużyte łożyska ślizgowe wirnika) – wymieniłem na nową i jest ok. tzn działa Aqa i wypompowuje wodę.
  Pralka wykonuje normalnie cały cykl prania, ale po odwirowaniu nie chce wyświetlić jego końca i pali się cały czas dioda PRACUJE pomimo wykonania prania. Robiłem test pralki i wszystko działa jak należy, nie wykazuje błędów.
  Chciałem wykonać jeszcze test 5% ale nie wiem czy czegoś nie sknocę.

  Pozdrawiam Piotr

  • Dioda koniec zapala sie dopiero po odblokowanu drzwi – czasem jest z tym problem, ale nalepiej „polubić” to ze pralka nie otwiera sie samoczynnie i żyć z tym.

 2. Witam.
  W mojej pralce Amica wyświetlił się błąd B61. Co to może oznaczać?

 3. Dzień dobry,

  Mój problem to to, że pralka jedno pranie wyprała normalnie, gdy chciałam wstawić kolejne po kilku minutach niby normalnej pracy się wyłącza (tak jakby odcina zasilanie, dopiero po wyłączeniu i włączeniu bezpiecznika włącza się wyświetlacz). Po kilku sekundach jednak znowu się wyłącza. Co to może być?

 4. od 12 lat mam pralkę amica PA .Dzisiaj pralka przestała wirować.Dioda mruga 7 razy.Mam pytanie,czy warto naprawiać czy lepiej kupić nową.

 5. Witam. Mam problem z pralką AWE510L. Po poprawnie zakończonym cyklu prania powinno być 8 sygnałów dźwiękowych i po chwili powinny się odblokować drzwiczki. W mojej pralce od kilku dni, po zakończonym praniu mrugają kontrolki- Pranie, Płukanie, Wirowanie oraz Start/Pauza, nie ma też tych ośmiu sygnałów tylko pralka „pipczy” 🙂 dopóki jej nie wyłączę. Co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Pierze normalnie, płucze, wiruje, filtr i sitko czyste, odpływ drożny. W instrukcji nie ma opisu tego błędu, w internecie informacji niestety również nie znalazłem

 6. Witam
  Moja kilkunastoletnia Amica od kilku prań ma taki problem: Na początku prania działa poprawnie, pobiera wodę i proszek, zaczyna prać i po jakimś czasie odpompowuje wodę cały czas kręcąc bębnem. To kręcenie bębnem wraz z włączoną pompką wody dzieje się BARDZO długo, dopóki nie potrząsnę pralką z jednej i drugiej strony. Wtedy nagle wszystko wraca do normy, zaczyna się wirowanie i dalej już leci OK.
  Proszę o radę co to może być i jak wyeliminować konieczność ręcznego potrząsania pralką.
  Pozdrawiam

 7. Amica Comfort 1200. Po wybraniu programu prania pralka rozpoczyna cykl z wyświetlaną informacją na wyświetlaczu P15. Co to oznacza i czy są gdzieś dostępne kody z takimi wiadomościami, które pralka mi wysyła?

  • P15 i inne p to kontynuacja wczesniej wybranego programu. przytrzymać guzik START aż się skasuje.

 8. Witam.Pralka amica pa 4560a411
  nie działają programy 1-3,7-15 a czasami na działającym programie wyłączy się i cisza.Kontrolka ,,gotowa błyska 15 razy co sugeruje problem z pamięcią programatora/wg-kodu błędów/ .Próby resetu pralki nie powiodły się ponieważ nie ma reakcji ze strony pralki na /nie pala się diody przy 15,14 /programie.Proszę o poradę .

 9. Witam
  Przyszła pora na moją Amicę PA5580B….
  Przez 15 lat użytkowania miałem z nią kilka problemów ale jakoś dzięki waszym radą podołałem. Ale tym razem muszę zapytać fachowca.
  Jest błąd, czasem miga 7 razy. Pierwsze kilka prań chodzi normalnie ale przy kolejnym zatrzymuje się i nic (zazwyczaj w środku programu). Jeśli szybko przejdę z programu 3 na 0 to rusza, tyle że czasem pokręci kilka razy w prawo – lewo i pujdzie dalej a czasem procedurę muszę powtórzyć kilkukrotnie żeby skończyła prać.
  Proszę o jakieś sugestie. Dzięki.

  • Kolego, na pewno kończą Ci się szczotki na silniku, miałem dokładnie tak samo, po wymianie szczotek jak ręką odjął. Koszt 20zł.
   Pozdrawiam
   Marek