Kody błędów oraz instrukcja obsługi

Insttrukcja obsługi oraz kody błędów pralek amica AWST i AWCT.

W tych pralkach niestety są bardzo nietrwałe procesory i programatory są praktycznie nienaprawialne, ale za to tym razem nasza kochana firemka staneła na wysokosci zadania i koszt plytek jest rozsadny (to co ja od zawsze postulowałem w cenie ok 130 zl)

http://partner.amica.com.pl/pliki/instrukcje/IOAP-241.pdf

63 Replies to “Kody błędów oraz instrukcja obsługi”

 1. Witam
  Mam pralkę Awsn12da
  Problem polega na tym ze pralka w momencie wejścia w tryb płukania bardzo powoli wypompowuje wodę
  Następnie po jakimś czasie pokazuje się komunikat „pump””
  Co jest przyczyną i jakie są ew koszty

 2. Witam Pana, mam pralkę AWCT10L i świecą dwie środkowe diody, (wyłączanie wirowania i start/pauza) Co to za komunikat? Ma Pan może instrukcję serwisową tego modelu?

  • Witam. Pralka Amica AWST10L. Kod błędu: „płukanie ekstra” i ” wyłączanie wirowania” świeci się na pomarańczowo, „start/pauza” – kolor czerwony. Nie mam takiego kodu w instrukcji. Pralka pierze do pewnego momentu aż pokazuje ww. błąd. Za każdym razem trzeba włączać pranie od początku lub włączyć funkcję spuszczenia wody i odwirowanie, żeby w ogóle jakoś zakończyć pranie. Na dodatek nie grzeje grzałka mimo wymiany na nową. Za pomoc w zdiagnozowaniu awarii będę ogromnie wdzięczny.

 3. Witam,
  Mam problem z moja pralka, potrafi prac w nieskończoność. Dochodzi do pewnego etapu prania i powtarza go nie przeskakując na następny etap. Czy to programator ? Dodam tez ze niektóre programy już przedtem nie chodziły zatrzymywały sie, lampki sie zapalały i trzeba było zmienić na inny program.
  Proszę o pomoc 🙂
  Dziękuje

 4. Witam.Pralka Amica AWM614d.Problem jest tego typu ,ze pralka pierze a w momencie kiedy próbuje wejść na obroty wirowania bęben zaczyna sie kręcić po chwili staje i wyskakuje błąd e30.Mimo ponownego odpompowania pralka nie wiruje..z góry dziekuje za odpowiesz

 5. Witam,mam problem z pralką amica awst 10l,pralka po ustwieniu programatora na pozycje wirowania i włączeniu programu,zaraz po odpompowaniu wody słychać klikniecie przekaźnika i pralka łapie błąd.Silnik nie reaguje,przekaźniki są raczej ok,przełożyłem je miejscami u efekt jest ten sam,co to może być?

 6. Witam pana
  Proszę bardzo jeśli to możliwe o poradę . Posiadam pralke amica model AWST- 10 L i mam problem do rozwiązania czy to koniec pralki czy ewentualnie można spróbować naprawić

  Opisuje, w czym problem kilka dni temu podczas normalnego prania pralka w trakcie końcowego wirowania nagle się zatrzymały obroty bębna pralki i zapaliła się czerwona lampka. Po wyłączeniu z sieci i zwolnieniu blokady drzwiczek opróżniono pralkę. Bęben ręcznie obracał się bez żadnych oporów.
  Wyczyściłem filtr na dole pralki spuściłem wodę i ponownie załączyłem pralkę. Początkowa reakcja pralki prawidłowa. Pralka nabrała wody wszystko odbyło się normalnie do momentu próby uruchomienie obrotów bębna. Silnik się załączył bęben usiłował się obrócić, lecz tylko drżał i wyraźnie objawy blokowania. Po kilku sekundach zapala się lampka czerwona i pralka się wyłącza.
  Po przełączeniu na wirowanie pralka odpompowuje wodę bęben się nie obraca tylko wykonuje próby szarpnięcia i stop.
  Proszę o poradę gdzie szukać przyczyny i czy ma to sens naprawy

 7. cześć. amica awce 12da mam z nią problem. pobiera wodę i od razu ja wydaje. nie wiem co jest. wszystko było dobrze dopóki jej nie przedstawiłem. czy mieliście podobny problem ?

  • Czy odpływ nie jest zbyt nisko? Powinien być na wys min 40 cm.

 8. Witam
  Padła w Awst 08l którą użytkuje płytka-sterownik i trafiłem na Pana strony gdzie chwali Pan Amicę za niską (?) cenę (130) tychże, mam pytanie a gdzie one w takich cenach są ?
  Pozdrawiam Janek.

 9. Witam,
  Problem jest z pralką Amica AWST 10l. Pralka nie kończy prania, zatrzymuje się i świeci się tylko dioda start/pauza na czerwono. Po zresetowaniu czasami skończy program, albo pierze np 3 godziny i nie odwirowuje. Zauważyłam jeszcze, że w czasie prania co jakiś czas migają na chwilę diody włącznika pralki i start/pauza. Czy dobrze obstawiam uszkodzenie programatora?
  Pozdrawiam 🙂

  • Witam ponownie. Pralka już naprawiona. Wymiana kondensatora na płytce programatora rozwiązała problem. Może ktoś też będzie miał taki problem i mu to pomoże.
   Pozdrawiam,
   Magda

  • Dziękuję za poradę. Miałem podobny kłopot – pralka mieliła pranie w nieskończoność, a po każdym obrocie bębna mrugały diody start/pauza i power. Pomogła opisana tutaj wymiana kondensatora impulsowego oznaczonego na płytce programatora jako C1 (koszt na allegro 11 zł z przesyłką).