Krótki program testowy AMICA PC (test 5%)

Program testowy 5%

Celem 5% testu jest sprawdzenie podstawowych funkcji pralki, w trakcie 5% testów statystycznych na linii produkcyjnej. Badanie może być więc wykorzystywane, aby sprawdzić, czy pralka działa prawidłowo w obsłudze i innych warunków poza linią produkcyjną.
Oprócz potrzeby, aby rozpocząć test ręcznie i sprawdzić pokrętło test jest automatycznie. Prawidłowe zakończenie testu wykrywa błąd przepełnione Która jednak nie trzeba zresetować i nie jest zapisywany przez kontrolera z pralki.
Aby przeprowadzić test na zewnątrz 5% stacji prób, konieczne jest, aby ręcznie odciąć dopływ wody po brzegi pralka wykrywa błąd.
Aby wykonać  testu, przygotuj pralkę jak do pracy, podłącz wodę i odpływ, zamknij drzwi.

548745C57FBD4A0F9200-5

Aby rozpocząć 5% test:
obrócić pokrętło do pozycji „off”, naciśnij przycisk START / STOP i przytrzymać;
obrócić pokrętło do pozycji 15, 14, 15, 14, jeden po drugim, (w lewo) (Uwaga: w pozycji „15” jest „Syntetyczne 30”, w pozycji „1” jest „bawełna 40”), kręć PYK PYK w  odstępie ok 1 sekundy.
– READY / END dioda zaczyna migać;
– Zwolnić przycisk START / STOP;
przekręcić pokrętło po „ready / end” sygnału (zielona dioda) do pozycji 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4,3, 2, jeden po drugim;
– Naciśnij przycisk START i przytrzymać go;
– Obrócić pokrętło w pozycję 1, zwolnij przycisk START;
– Następujące diody są na: pracuje i blokada drzwi;

Przeprowadzanie  Testu

Pierwszy Aby zatrzymać test – naciśnij przycisk START / STOP i przytrzymać przez około 3 sekundy, aż dioda PRACA jest wyłączony i READY / END dioda jest włączona;
Drugi Aby dokonać testu na PC pralek: W skrócie, badanie przebiega w następujący sposób:
a) wszystkie pozycje, pokrętło wyboru programu są sprawdzane (ręcznie – część 1);
b) wirowanie przez około 60 sekund przy maksymalnej prędkości;
c) wody przepływającej przez dozownika – komorę wstępnego prania 6 sekund – 6-sekunda przerwy – kameralną dodatki z 6 sekund – 6-sekund break-podstawowa komora mycia, aż poziom wody zostanie osiągnięty (około 8 litrów +5,5 kg pralka).
d) 35 sekund Ogrzewanie bez ruchomego bębna;
e) ogrzewanie wody do 35 ° C (około 2 minut), bęben pralka wykonuje ruchy: na 12 sekund w prawo, przerwa 3-sekundy, przez 12 sekund w lewo, w przerwie 3-sekundy;
f) Dodawanie wody przez komorę dodatku aż poziom bezpieczeństwa został osiągnięty;
g) Pobieranie wody do pralki  – ręcznie odciąć dopływ wody (zamknięcie zaworu), w przeciwnym wypadku próba zakończy się z wodą w bębnie i sygnalizacją przepełnienia.

9 Replies to “Krótki program testowy AMICA PC (test 5%)”

 1. Dzień dobry,
  moja Amica, nie ogrzewa wody ppk d), a kolejny krok e), czyli ogrzewanie wody do 35 ° C (około 2 minut), bęben pralka wykonuje ruchy: na 12 sekund w prawo, przerwa 3-sekundy, przez 12 sekund w lewo, w przerwie 3-sekundy,
  wykonuje w nieskończoność.
  Wnoszę, że to wina grzałki. Mam rację?

 2. Witam.
  Moja w trakcie prania „zawiesza się”. Nie robi ostatniego płukania i odwirowania i w tym momencie zaczyna ciągle migać dioda gotowa/koniec świeci się blokada i zaświeca się dodatkowo pranie krótkie i dodatkowe płukanie. Wodę nabiera w trakcie prania odpompowuje, bębnem kręci, grzałka grzeje, drzwi rygluje. Gdzie szukać przyczyny usterki.

  • Najczęściej spowodowane jest takie „zawieszanie się” problemami z pompą wody – ona się lubi zacinać.

 3. czy pozytywnie przeprowadzony test serwisowy znaczy, ze wszystkie
  podzespoly w pralce sa sprawne?
  Mam problem z brakiem grzania , w tescie grzalka grzeje, przy normalnym praniu , obojetnie, na jakim programie, woda jest zimna, grzalka nie dostaje napiecia. Czujnik temperatury sprawdzony, ma ok. 4-5 KOhm, w zaleznosci od temperatury, ze wzrostem temp. maleje …
  Wszystkie trzy przekazniki wymienilem, sciezki od czujnika temp, na plycie sa OK. Czytalem w poradniku ze mozliwe jest, ze pralka chodzi w trybie na ciepla wode ( hotel) , jak usunac to ustawienie?
  Zresetowanie pralki, ustawienie fabryczne niec nie daje…. albo robie cos zle….
  Z gory dziekuje za pomoc