Pytania i odpowiedzi

Jeśli masz jakieś pytanie odnośnie pralki – możesz je zadać tutaj.

Wcześniej przejrzyj proszę już zadane pytania – może znajdziesz odpowiedź na swoje.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi to na samym dole jest formularz.

1 558 Replies to “Pytania i odpowiedzi”

 1. Amica AWG8143CDI
  Pralka normalnie się włącza, po ustawieniu programu „robi swoje” czyli pobiera/wyrzuca wodę. Ale bęben się nie kręci. Silnik ma dole pralki się nie kręci i nie obraca kołem pasowym na bębnie. Natomiast wtedy gdy bęben powinien się kręcić podczas prania i wirowania słychać, że jakiś silnik chodzi, ale trzeszczy coś w okolicy bębna wydając takie odgłosy jakby coś się nie zatrybiało. Żona mówiła, że przed usterką słychać było jakiś odgłos jakby jakaś sprężyna pękła.
  Bardzo proszę o poradę.

 2. siemens wm12e46apl nagle zaczęła kurczyć ubrania w praniu, rzeczy kurczą się po praniu, rzeczy wieloletnie prane już wielokrotnie wszystkie zaczęły się robić za krótkie rękawy i kurczyć, w czym problem wymiana czujnika ntc, temperatury czy coś jeszcze poradzicie?

 3. Mam problem z pralką Amica AWSM 12D – jest problem z panelem pralki. Są w panelu jak gdyby za mocno wciśnięte klawisze i nie bardzo reagują na to co robię, jeśli chcę kliknąć „start” czy „łatwe prasowanie” (z pokrętłem i włącznikiem nie ma problemu). Kiedy jednak uda mi się wcisnąć „start” to pralka czasami zaczyna jak gdyby odliczać minuty, czasami wpompowuje trochę wody i robi stop. Dodatkowo nie mogę otworzyć drzwiczek, nawet kiedy jest odłączona od prądu.
  Co to może być i jak z tym zadziałać?

 4. Witam posiadam pralkę amica AWN510D. Pralka pobiera płyn do płukania razem z płynem do prania, co może być przyczyna ???

 5. Witam. Problem dotyczy pralki Amica eawi6122sl. Bez względu na wybór programu praplka zaczyna pobierać wodę, w przerwach między pobraniami na wodę, powinien załączyć się silnik i zacząć obracać bębnem, jednak nic się nie dzieje. Pralka ponownie pobiera ilość zaprogramowanej wody, a silnik ani rusz. Po kilku sekundach następuje wypompowanie wody, a pralka pokazuje na wyświetlaczu „end” i po jakimś czasie odblokowuje drzwi. I tak za każdym razem.

 6. Witam,
  Mam pytanie dotyczące pralki Siemens E10-36. Mianowicie pralka tak z dnia na dzień po praniu zaczęła strasznie śmierdzieć. Tak jakby grzybem, pleśnią. Wyczyściliśmy filtr, puściliśmy pranie na 90 stopni z płynem do prania, potem na 90 stopni ze szklanką sody oczyszczonej i nic nie pomogło. Czy może Pan stwierdzić co to może być i czy naprawa będzie kosztowna?

 7. Witam. Pralka Amica PA4560A411 nie pracuje prawidłowo w przypadku prania z włączoną funkcją wirowania. W czasie prania gdy chce płukać zaczyna pralką „rzucać” i pralka staje – sygnalizuje błąd 11 błyśnięć. Przy wyłączonym wirowaniu działa normalnie. Próba uruchomienia samego wirowania(program 8) kończy się niepowodzeniem – 11 błyśnięć. To samo przy próbie wirowania z pustym bębnem. Gdzie szukać przyczyny uszkodzenia? Pozdrawiam

 8. witam,
  posiadam pralkę PA5580A520. Pralka nie kończy dowolnego programu prania, robi pranie wstępne, kończy je i mruga gotowa 2 razy, [w czasie tego prania wstępnego też mruga dwukrotnie], dopływ wody i sitko sprawdziłem, wężyki do pojemnika z detergentami drożne, obie cewki na elektrozaworze mają ten sam opór: 4,07.
  Reset nie pomaga… z trybu serwisowego nie korzystałem, modułu sterującego nie wyjmowałem

 9. Pralka Amica EMAWP 8123 LCLDW
  Po pobraniu wody bęben pralki nie wykonuje żadnych ruchów. Grzałka nie grzeje. Po opróżnieniu bębna z wody – pompka działa i nastawieniu na program odwirowanie – brak jest tej czynności. Pralka nie pokazuje żadnych błędów. Na płytce sterującej są przekaźniki. Nie słychać ich pracy (stukania), więc prawdopodobnie nie są sterowane. Jest tam procesor i pamięć eeprom i moje podejrzenie jest na ten eeprom i jego zawartość która mogła się posypać. Czy moje podejrzenia są słuszne ? Skąd ewentualnie wziąć wsad do tej pamięci. Płytka jest w idealnym stanie – brak zimnych lutów, elektrolity niepowybrzuszane.

 10. Dzień Dobry. Mam pralkę Amica PCP5512B623 mam problem z ilością wody podczas płukania. Pralka pobiera dużo wody aż do połowy bębna. Robiłem test i nie pokazuje błędów, podczas prania poziom sięga do do szklanych drzwiczek. Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*