Wyłączenie układu AquaSpray (Jet System)
Najproscej jest zamontowac przekaźnik na 230V ze stykami rozwiernymi. Koszt takiego przekazniczka to ok. 15zl. Montujemy go tak, ze do cewki przekaznika doprowadzamy przewody idace do zaworu przesterowania, nastepnie przecinamy jeden z przewodow idacych do pompy wody i podlaczamy oba konce do styków przkaznika. Dziala to tak ze normalnie styki przekaznika sa zwarte co umozliwia prace pompy wody i wypompowywanie wody, natomiast gdy pralka uruchamia funkcje polewnia od gory podaje napiecie na przekaznik który rozlacza pompe wody.
fragment schematu pralki ze schematem podłacznia przekaźnika zamiast zaworu przesterowania.
Bardziej elektroniczna metoda wylaczenia układu AquaSpray to wgranie do pamieci pralki konfiguracji – możesz przyslać programator do mnie w celu przeprogramowania.
Co ważniejsze to ze zmiana konfiguracji umożliwia często przywrocenie do życia programatora uszkodzonego na skutek zwarcia w zaworze przesterowania!!
Moja pralka to AWCE 14DA.
Włączyłem pranie lecz po ok.20 min.zorientowałem się, że pralka nie
działa.Zajrzałem do łazienki i od razu zauważyłem, że wyświetlacz się
nie świeci.Pranie było ciepłe, bęben nie był zablokowany. Przy użyciu testera napięcia ustaliłem, że napięcie dochodzi do konektora w elemencie przełącznika programatora.Miernikiem sprawdziłem diodę D2 – jest dobra.Czy da się usterkę usunąć ze względu na dostępność elementów? Pozdrawiam
dzien dobry.
ale sie ciesze ze znalazłem Pana blog.
Szkoda wywalac pralki bo podzespoły pozostałe porządne, niemieckie.
zrobiłem przypadkowo zwarcie na kabelkach przy kostce gdzie woda kieruję sie albo do kanału albo na AquaSprey.
juz głośno bardzo „jęczało”- nie wiem co to, bo pompa czysta i pracuje normalnie i cicho przy odpompowaniu.
czy po tym zwarciu da się ja wrócić do życia?
Zdarza się, że wężyki od AS są bardzo zakamienione – należy je pozgniatać ręcznie i przepłukać. Wg mnie omijanie AS jest złym pomysłem – ja zastosowałem przekaźniki sterujące pompką i zaworem przesterowania zabezpieczone rurkowym bezpiecznikiem tak aby przy zalaniu nie „wyawliło” całego modułu. Ponadto zawór przesterowania ochroniłem przed zalaniem wyciętym plastikiem z mydła w płynie czy coś w tym rodzaju i pracuje odpukać już kilka lat.
Brak spryskiwania odczuwalnie pogarsza jakość prania:
– można załączać zawór przesterowania poprzez przekaźnik,
– podnieść poziom wody w czasie prania.
ciekawe czemu producenci zrezygnowali z układu AS ?
Czy przekaźnik zabezpieczy przed: zalaniem, uderzeniem od góry przez silnik, pęknieciem, zatkaniem, zużyciem się, zrobieniem zwarcia – a na tyle sposbów się psuje ten zawór ?
Poziom wody można podnieść i z zaworem i bez, ale po co ?
Przy wyższym poziomie wody pranie jest skuteczniejsze.
nie tyle komentarz, co pytanie . co może być przyczyną słabego strumienia aqua sprayu , jak uciskam łącznik gumowy między dwoma rozgałęzinikami to jest ok?
pewnie zaszło syfem – przecież AS pompuje brudną wodę.