Wymiana programatora w pralce AMICA PA.

Wymiana programatora jest czynnością łatwą do wykonania samodzielnie i niema potrzeby wzywania do tego fachofca.
Zaczynamy od przygotowania odpowiednich narzędzi – konkretnie – bedzie nam potrzebny srubokręt (wkrętak) krzyżykowy (zwany czasem gwiazdkowym- choć gwiazdka to raczej torx).
Narzędzia potrzebne do naprawy pralki.

Zaczynamy od odłaczenia pralki z prądu !!
Wyjmujemy szufladke na proszek i pod nia znajdują się dwa wkręty które należy wykręcic.
Wkręty ukryte pod szufladką na proszek.

Po odkręceniu szufladki – otwieramy ją niczym drzwi do domu – jest zamocowana po prawej stronie na półzawiasie.

Płytka programatora jest zamontowana na zatrzaskach plstykowych..

pozostaje jeszcze przłozenie listewki ze starego porogramatora co ilustruje poniższy obrazek:
Zdejmowanie listewki

Całość składamy w odwrotnej kolejności i juz pralka działa !!

12 Replies to “Wymiana programatora w pralce AMICA PA.”

 1. Witam Pana Panie Wojciechu.Mam pralke Amica AWO 410D. Bezawaryjnie działala ponad 6lat.Nagle dzisiaj zaraz po starcie i pobraniu wody, zgasło wszystko.Na wyświetlaczu nic nie ma.Objaw braku prądu.Może by mi Pan doradził od czego zacząć diagnostyke.
  Pozdrawiam
  Anna

 2. Dzień dobry,
  W niedawno kupionej, używanej pralce amica zaczęły szwankować poszczególne programy, obstawiam programator. Posiadam starą, podobną pralkę amica, w której programator działa bez zarzutu. Czy mogę przełożyć programator ze starej pralki, do nowej?

  Stara pralka: AMICA PA5580A510
  Nowa pralka: AMICA PA4560A411

  Pozdrawiam,
  Tomek.

 3. Witam
  Posiadam pralkę Amica PA5560A411. Pralka nie podgrzewa wody, grzałka nowa wymieniona, jednak nadal nie podgrzewa wody. Podejrzewam że może to wina programatora. proszę o pomoc co może być przyczyną. Bedę niezmiernie wdzięczny.

  • tak, typowe, opis jest u mnie na stronie na w rodziale o grzałce…

 4. Bardzo dziekuje za uratowanie zycia mojej ulubionej pralce. Naprawiony programator zamontowalam samodzielnie bez problemu (pomimo bycia blondynka) i juz robi sie pranie a ja zabieram sie do dalszej lektury pralkoporadnika zeby umiec jak najlepiej zadbac moja praczke 😉

 5. Witam, szczerze mówiąc jeszcze nie spotkałem tak precyzyjnie ukierunkowanego miejsca w sieci i moje pytanie kieruję z wielką nadzieją 🙂 Otóż moja AWSN12DA coraz częściej płata figle. Pomijam kody błędów, których nie ma w książkach serwisowych – z tym da się żyć, ale kiedy pralka gaśnie i włącza się po kilku godzinach (wg uznania) to zaczyna mnie poważnie irytować. Drogą dedukcji docieram do programatora. I tutaj pytanie, czy mam rację? No i czy jedynym sposobem jest wymiana? Jestem totalnym laikiem w tej kwestii, ale czy programator w moim modelu jest ukokowany na plastikowej tacce na prawej ścianie pralki (płytka do której dochodzą wszystkie wtyczki)? Z góry dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam

  • Możliwe ze kondenstaory na programtorze straciły pojemność – bedzie to po nich widać że są spuchnięte- ew. prosze przesłać zdjecie.

 6. W mojej pralce Amica PA 5580A510 jedna ze śrub jest uszkodzona przez korozję i nie mogę jej odkręcić, proszę o pomoc.

  • no te srubki tak są umieszczone że rdzewieją… nic nie poradzę

 7. Dziekuje za dzisiejsza porade telefoniczna. Po prostu nie spotkałem się w zyciu żeby kjtos tak chętnie dzielil się wiedzą z obcymi ludzmi. Pozdrawiam i zycze dużo zdrowia dla całej rodziny !!!! 🙂