Złącze serwisowe pralki AMICA PA

Programator naszej pralki został wyposazony w specjalne złacze diagnostyczne. Złacze to jest podłaczone bezposrednio z procesorem i wyprowadzone sa na nim sygnały sluzace do wgrywania oprogramowania oraz do przeprowadzania diagnostyki modułów.
Niestety programowanie konfiguracji przez to zlacze nie jest mozliwe w prosy sposób – pniewaz pamieć konfiguracji nie jest podłaczona do tego zlacza i nalezy „zmusić” procesor do zaprogramowania tej pamięci…

Złacze diagnostyczne w pralce AMICA PA

Na złaczu jednak dostępne sa sygnały diagnostyczne umozliwiajace monitorowanie wszelkich paramtrów pralki. Oczyt paramatrów jest mozliwy za pomocą komputera PC poprzez bardzo prosty interface

Interface do pralki AMICA PA

pozostaje tylko podłaczyc do komputera i mamay podglad poziomu wody, tempratury zadanej i uzyskanej, jest sygnał z tachogeneratora, predkość zadana i uzyskana.
Wszystkie paramatry mozemy wyswietlic na ekranie komputera i na bierząco obserwować.

Podglad parametrów pracy pralki amica PA

8 Replies to “Złącze serwisowe pralki AMICA PA”

 1. Proszę o shamat kabla Programator –> PC, oraz czy możliwe jest zamieszczenie programu na stronie lub przesłanie mi go na maila ?

  • wszelkie informacje które mogłem – już zamieściłem, jeśli są nie wystarczające – znaczy, że czytelnik może sobie zrobić krzywdę, nie umieszcze więcej, dla dobra jego i jego pralki….

 2. Dzień dobry!
  Jak można się podłączyć do pralki? Co to za kabel łączący komputer z modułem? Można go gdzieś kupić?

  • Ze zdjecia wszystko można wywniskować, jeśli ktoś nie potrzfi zidentyfikować podzepołów – lepiej niech niezabiera sięza to bo zniszczy sobie i pralkę i komputer.. a i prąd go kopnie.

 3. Witam, mam kilka pytań co do komunikacji z komputerem, jakie poziomy napięć są na złączu diagnostycznym, jak kabelek został połączony pod port, i jaka jest predkość transmisji.
  Pozdrawiam
  Tomek

  • Procesor jest galwanicznie podłćzony do sieci – więc jest na nim 240V ! Prędkość transmisji typowa 9600 8 n 1.

 4. Dziękuję bardzo za te materiały. Zresetowałem pralkę i nie musiałem wzywać mechanika. Pozdrawiam 🙂